Forteca Świerklany

IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

Marek Gąsior – król strzelców klasy A – 38 bramek

Śląski Związek Piłki Nożnej Podokręg Rybnik ustalił klasyfikacje strzelców klasy „A”. Bezkonkurencyjny okazał się nasz zawodnik Marek Gąsior który trafił do siatki w sezonie 2008/09 38 razy. Jest to pierwszy zawodnik w historii klubu który zdobył tyle bramek w jednym sezonie. Życzymy dalszych sukcesów sportowych i poprawienia tego wyniku w nadchodzącym sezonie 2009/010.

Wielopole – FORTECA 2:2

FORTECA Świerklany w swym ostatnim meczu sezonu 2008/9 zremisowała w meczu wyjazdowym z K.S Wielopole 2:2 (1:1). Bramki zdobyli Piotr Pastuszak, Marek Gąsior. Był to również pożegnalny mecz dla trenera Janusza Należytego który zakończył pracę w klubie. Jako trener zdobył z Fortecą w sezonie 2007/08 trzecie miejsce a w sezonie 2008/09 drugie miejsce w lidze. […]

Piotr Hauder nowym trenerem Fortecy

Jest już znane nazwisko trenera który przejmie drużynę po ostatnim meczu w Wielopolu . Trener Hauder ma za zadanie zbudować silną drużynę która będzie reprezentować Świerklany w nowym sezonie 2009/2010.

Forteca-Wilchwy 3:1 (0:0)

Forteca w swym pożegnalnym meczu kończącym sezon 2008/09 na stadionie w Świerklanach pokonała Wichra Wilchwy 3:1 po bramkach Dawida Gasidły x2 oraz Marka Gąsiora. Mamy drugie miejsce w lidze.Forteca zagrała w składzie:Rugor,Kąsek,Borkowski(K.Wieczorek),Lubszczyk,Szypuła,Gasidło,Olszewski(c),M.Wieczorek,Bieniek(Pieczka),Gąsior,Pastuszak(Klyta)(Garbacz).Rezerwa:Tecław(Gk),Holona,Bochenek.

Ostatni mecz sezonu w Wielopolu

W najbliższą niedzielę rozegramy ostatni mecz sezonu 2008/09 na wyjeździe w Wielopolu. Mecz odbędzie się o godz. 17.00. Zapraszamy kibiców.

W niedzielę z Wilchwami

Zapraszamy na ostatni mecz na stadionie w Świerklanach który rozegramy z zespołem Wichra Wilchwy. Jest to przedostatnia kolejka rundy wiosennej. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 17.00, aby utrzymać druga lokatę w lidze potrzebny nam  jest 1 punkt, jeszcze nie do końca jest ustalone czy z drugiego miejsca zespoły ligi Rybnickiej i Raciborskiej będą mogli […]

Zwycięstwo w Rybniku

Forteca Świerklany pokonała na wyjezdzie rezerwy Energetyka ROW Rybnik 3-1.Dwie bramki w tym meczu zdobył Dawid Gasidło,trzeciego gola dołożył Marek Gąsior.Forteca zagrała w składzie:Rugor,Borkowski(Holona),Szymura,Lubszczyk,Kąsek,\r\nGasidło,Olszewski(c),Klyta(K.Wieczorek),M.Wieczorek\r\n(Bochenek),Gąsior(Golec),Pastuszak.Rezerwa:Ucher(Gk).

Energetyk – Forteca – czwartek godz. 17.00

W czwartek rozegramy wyjazdowe spotkanie z rezerwami IV ligowego Energetyka. Mecz ten odbędzie się na boisku za kąpieliskiem Ruda – sztuczna murawa.

Porażka z Palowicami

Forteca Świerklany na własnym stadionie doznała porażki z Orłem Palowice aż 1:4 (0:3). Bramkę z rzutu karnego zdobył Maciek Wieczorek. Wyniku nie usprawiedliwia nieobecnośc podstawowych zawodników którzy nie mogli zagrac w tym dniu z powodu ślubu kolegi z drużyny. Jak widac z przebiegu gry to nasza drużyna straciła swe atuty z rundy jesiennej, na stadionie […]

FORTECA – Palowice 7 czerwiec godz. 17.00

Zapraszamy w najbliższą niedzielę na mecz piłki nożnej, tym razem przeciwnikiem będzie zespól Orła Palowice.

FORTECA – Baranowice 2-0 (0-0)

Forteca pokonała drużynę LKS Baranowice 2-0 po bramkach Macka Wieczorka (80min) z rzutu wolnego, oraz Krzysztofa Wieczorka (84 min). Mecz wygraliśmy zasłużenie,przez cały mecz posiadaliśmy przewagę w polu, ze skutecznością bywało różnie, liczą się zdobyte 3 pkt.Skład:Rugor,Pieczka(Garbacz),Borkowski,Lubszczyk,Szypuła,Gasidło,Olszewski(c),Kąsek(K.Wieczorek),Bieniek,M.Wieczorek,Pastuszak.Rezerwa:Tecław(Gk),Holona.

  • Facebook