Forteca Świerklany

IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

TURNIEJE O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIERKLANY

22 stycznia, 2013 |

puchar

W najbliższy weekend (tj. 26 i 27 stycznia) Forteca zorganizuje dwa turnieje dla młodzieży o puchar Wójta Gminy Świerklany.
W sobotę (26.01.2013) od godziny 10:00 na hali Szkoły Podstawowej w Świerklanach Górnych rywalizować będą trampkarze starsi – rocznik 1998/1999. Wystąpią zespoły:
1.LKS „Forteca” Świerklany
2.Płomień Połomia
3.MKS Zaborze Zabrze
4.Odra Centrum Wodzisław 99
5.Górnik Radlin
6.Naprzód Rydułtowy

Plan turnieju:

I II III IV V
1-6 1-5 1-4 1-3 1-2
2-5 6-4 5-3 4-2 3-6
3-4 2-3 6-2 5-6 4-5

 

Natomiast w niedzielę (27.01.2013) od godziny 9:00 na hali Szkoły Podstawowej w Świerklanach Dolnych rywalizować będą trampkarze młodsi – rocznik 2001 i młodsi:
1. LKS ,, Forteca” Świerklany
2.Odra Centrum Wodzisław 01
3.Płomień Połomia
4.LKS Rój
5.Odra Centrum Wodzisław 02
6.Inter Krostoszowice

Plan turnieju:

I II III IV V
1-6 1-5 1-4 1-3 1-2
2-5 6-4 5-3 4-2 3-6
3-4 2-3 6-2 5-6 4-5

 
Serdecznie zapraszamy wszystkich

 

Organizujemy turnieje.

19 stycznia, 2013 |

Klub nasz będzie organizatorem turnieju piłki halowej trampkarzy, zagramy o Puchar Wójta Gminy Świerklany. Pierwszy turniej odbędzie się w sobotę 26 stycznia w hali SP nr 2 w Świerklanach Górnych, wystąpi rocznik 1998, drugi turniej odbędzie się następnego dnia  ale już w hali SP nr 1 w Świerklanach Dolnych gdzie wystąpią zawodnicy rocznika 2001, trzeci turniej odbędzie się na przełomie miesiąca luty/marzec.

Nie zapomnimy również o naszych byłych zawodnikach-oldbojach, dla nich będą zorganizowane dwa turnieje na stadionie w Świerklanach, pierwszy turniej odbędzie się w miesiącu czerwcu, drugi jesienią.

Obóz sportowy.

19 stycznia, 2013 |

W najbliższy wtorek, kadra I zespołu wyjeżdża na obóz sportowy do Międzybrodzia Bialskiego. Harmonogram treningów będzie dosyć napięty  zawodnicy uczestniczyć będą dziennie w dwóch jednostkach treningowych w terenie, w zajęciach teoretycznych oraz w odnowie biologicznej.

Wyjazd autokarem  ze stadionu 7.00,

Pierwszy trening

9 stycznia, 2013 |

W związku z badaniami in body – profesjonalna analiza składu ciała – pierwszy trening rozpoczyna się w najbliższy piątek tj. 11.01.2013r o godzinie 18:00

21 finał WOŚP – WYNIKI

7 stycznia, 2013 |

Grupa A godz. 8:00 

1. START MSZANA 3m 9 pkt

2.  LKS RÓJ I 3m 6 pkt

3. BAGIENKO WODZISŁAW  3m 3 pkt

4. OSTROWSKI II RYBNIK 3m 0 pkt (zespół nie dojechał)

8:00 BAGIENKO WODZISŁAW- OSTROWSKI II RYBNIK  5:0 (wo)

8:10 LKS RÓJ I – START MSZANA 1:3

8:20 BAGIENKO WODZISŁAW- START MSZANA 1:2

8:30 LKS RÓJ I -OSTROWSKI II RYBNIK 5:0 (wo)

8:40 START MSZANA- OSTROWSKI II RYBNIK 5:0 (wo)

8:50 BAGIENKO WODZISŁAW – LKS RÓJ I 1:9

 

Grupa B – godz. 9:00

1. PĘDZĄCE IMADŁA 3m 7 pkt

2. SEMI NOSIADEK 3m 6 pkt

3. OSTROWSKI I RYBNIK 3m 4 pkt

4. LKS RÓJ II 3m 0 pkt

9:00 OSTROWSKI I RYBNIK – LKS RÓJ II 3:1

9:10 SEMI NOSIADEK – PĘDZĄCE IMADŁA 1:3

9:20 OSTROWSKI I RYBNIK -PĘDZĄCE IMADŁA 3:3

9:30 SEMI NOSIADEK – LKS RÓJ II 2:1

9:40 PĘDZĄCE IMADŁA – LKS RÓJ II 2:1

9:50 OSTROWSKI I RYBNIK – SEMI NOSIADEK 0:5

 

Grupa C – godz. 10:00

1. FORTECA II ŚWIERKLANY 3m 7 pkt

2. . PŁOMIEŃ POŁOMIA 3m 7 pkt

3. POLONIA MARKLOWICE 3m 3 pkt

4. NOWINY RYBNIK 3m 0 pkt

10:00 POLONIA MARKLOWICE – NOWINY RYBNIK 3:1

10:10 PŁOMIEŃ POŁOMIA – FORTECA II ŚWIERKLANY 0:0

10:20 POLONIA MARKLOWICE – FORTECA II ŚWIERKLANY 0:1

10:30 PŁOMIEŃ POŁOMIA – NOWINY RYBNIK 1:0

10:40 FORTECA II ŚWIERKLANY – NOWINY RYBNIK 7:0

10:50 POLONIA MARKLOWICE – PŁOMIEŃ POŁOMIA 1:4

 

Grupa D – 11:00

1. FORTECA I ŚWIERKLANY 3m 9 pkt

2. MKS RADZIEJÓW 3m 6 pkt

3. JUNIOR TEAM 3m 3 pkt

4. ORZEŁ JANKOWICE 3m 0 pkt

11:00 FORTECA I ŚWIERKLANY – ORZEŁ JANKOWICE 2:0

11:10 JUNIOR TEAM -MKS RADZIEJÓW 0:1

11:20 FORTECA I ŚWIERKLANY – MKS RADZIEJÓW 2:0

11:30 JUNIOR TEAM – ORZEŁ JANKOWICE 3:2

11:40 MKS RADZIEJÓW – ORZEŁ JANKOWICE 4:0

11:50 FORTECA I ŚWIERKLANY – JUNIOR TEAM 4:0

 

Z każdej grupy awans do dalszej części turnieju uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Pary ćwierćfinałowe:

A1:B2 START MSZANA: SEMI NOSIADEK 1:3

A2:B1 LKS RÓJ : PĘDZĄCE IMADŁA 3:4

C1:D2 FORTECA II : MKS RADZIEJÓW 3:0

D1:C2 FORTECA I : PŁOMIEŃ POŁOMIA 3:1

Zwycięzcy tych meczów zagrają w finale „każdy z każdym”.

Mecze od ćwierćfinałów będą odbywać 2x 7 minut.

Spotkania finałowe prowadzić będzie sędzia Magdalena Figura.

FINAŁY

SEMI NOSIADEK – FORTECA I ŚWIERKLANY 5:3

PĘDZĄCE IMADŁA – FORTECA II ŚWIERKLANY 7:3

SEMI NOSIADEK – FORTECA II ŚWIERKLANY 2:2

PĘDZĄCE IMADŁA – FORTECA I ŚWIERKLANY 0:4

FORTECA II ŚWIERKLANY – FORTECA I ŚWIERKLANY 0:6

SEMI NOSIADEK – PĘDZĄCE IMADŁA 2:1

 

TABELA

1 miejsce SEMI NOSIADEK 7 PKT

2. miejsce FORTECA I ŚWIERKLANY  6 PKT

3. miejsce PĘDZĄCE IMADŁA 3 PKT

4. miejsce  FORTECA II ŚWIERKLANY 1 PKT

 

 

Uwaga:

parkingi : zaleca się uczestnikom turnieju do skorzystania z dużego parkingu przed stadionem LKS FORTECA,
drużyny: FORTECY, Jankowic, Roja, Radziejowa, Połomi, Mszany, przebierają się na stadionie, w obiekcie FORTECY Świerklany w szatniach:

szatnia A – FORTECA I,II, szatnia B: – LKS RÓJ I,II , szatnia C: Płomień Połomia, Start Mszana, szatnia D: Orzeł Jankowice, MKS Radziejów

REGULAMIN TURNIEJU

Regulamin WOŚP  (plik do pobrania)

 

21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

4 stycznia, 2013 |

W niedzielę (13.I.) dwie drużyny FORTECY wystąpią w turnieju WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.Turniej będzie się odbywał w szkole podstawowej w Świerklanach Dolnych. Wystąpi w nim 16 drużyn podzielonych na 4 grupy.

Wykaz drużyn: FORTECA I Świerklany, POLONIA Marklowice, PŁOMIEŃ Połomia, START Mszana, LKS I Rój, MKS 32 Radziejów, ORZEŁ Jankowice, SEMI-Nosiadek, BAGIENKO Wodzisław, OSTROWSKI I Rybnik, NOWINY Rybnik, JUNIOR TEAM Świerklany, PĘDZĄCE IMADŁA Świerklany, FORTECA II Świerklany, LKS II Rój, OSTROWSKI II Rybnik.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
Uwaga:
drużyny: FORTECY, Jankowic, Roja, Radziejowa, Połomi, Mszany, przebierają się na stadionie, w obiekcie FORTECY Świerklany,  podział grupowy oraz godziny rozgrywania meczów zostaną podane w późniejszym terminie.

PLAN SPARINGÓW IV LIGI – ZIMA 2013

26 grudnia, 2012 |

1. 06 LUTY – 19.00 – FORTECA : LKS RÓJ (ŚRODA)
2. 09 LUTY – 11.00 – FORTECA : PRZYSZŁOŚĆ ROGÓW (SOBOTA)
3. 13 LUTY – 19.00 – FORTECA : LKS BEŁK (ŚRODA)
4. 16 LUTY – 11.00 – FORTECA : PNIÓWEK PAWŁOWICE (SOBOTA)
5. 20 LUTY – 17.00 – FORTECA : GRUNWALD HALEMBA (ŚRODA)
6. 23 LUTY – 15.00 – FORTECA : DĄB GASZOWICE (SOBOTA)
7. 27 LUTY – 19.00 – FORTECA : POLONIA GŁUBCZYCE (ŚRODA)
8. 02 MARZEC – 11.00 – FORTECA : BKS BIELSKO BIAŁA (SOBOTA)
9. 06 MARZEC – 17.00 – FORTECA : LZS LEŚNICA (ŚRODA)
10. 09 MARZEC – 15.00 – FORTECA : GÓRNIK WESOŁA (SOBOTA)
11. 13 MARZEC – 19.00 – FORTECA : SLAWIA RUDA ŚL. (ŚRODA)
mecz ligowy:23 MARZEC – 15.00 – GKS JASTRZĘBIE – FORTECA(*bez udziału publiczności).

Przygotowania do II rundy sezonu 2012/13 rozpoczynają się 11.01.2013r – godz. 19.00.
W dniach 22-26 stycznia 2013r zawodnicy przebywać będą na obozie sportowym w Międzybrodziu Bialskim.

wesołych świąt!!!

21 grudnia, 2012 |

3105a
 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim zawodnikom, trenerom, kibicom i sympatykom naszego klubu życzymy zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt. Dużo wytrwałości, zadowolenia z podjętych wyzwań oraz samych sukcesów w nadchodzącym 2013 roku.

Zarząd LKS Forteca Świerklany

TERMINARZ – WIOSNA 2013

9 grudnia, 2012 |

http://www.slzpn.katowice.pl/UserFiles/file/Rozgrywki/terminarze/2013_wiosna/IV_liga_grupa_II.pdf

STRZELCY – IV LIGA

9 grudnia, 2012 |

KLASYFIKACJA STRZELCÓW IV LIGI GR. II – SEZON 2012/13 (po 15 kolejkach): 

15 – Prusek (Iskra),

13 – Mnochy (Jedność), Woźniak (Rekord),
10 – Hajok (Jedność), M. Wróbel (GTS),
9 – Szymoński (Góral), Dudziński (GKS J.),
8 – Koczur (Rekord), Łaciok (Jasienica), Sosna (Jedność), Michalec (Góral), Botor (Gwarek),
7 – Wieczorek (Forteca), Adamus (Jasienica), Jadach (GKS J.), Leszczyński (Gwarek),
6 – Wrana (GKS J.), Folwarski (Góra), Błasiak (Jasienica), G.Sztorc (MRKS), Motyka (Góral),
5 – Bereza (GTS), Ogrocki (Rekord), Tevez (Góra), Żołna (Góral), Bąk (Wisła), Andrzej Maślorz (Rekord), Stolarczyk (Góral), Struś (Wisła),
4 – Marek (Góra), Fizek (Jasienica), Hajczuk (GKS J.), Stokłosa (Góral), Boczar (Gwarek), Pietraczyk (Wisła), Bętkowski (GKS II), Setlak (GKS J.), Wuwer (Rekord), A. Kowalczyk (GKS II),
3 – Papatanasiu (Rekord), Zawadzki (GKS II), Waniek (Jedność), Frąckowiak (Góra), Grygier (Góra), Kubisz (Gwarek), R.Kowalczyk (Unia), Feruga (Jasienica), Byszko (Wisła), Małysa (AKS), Grzywa (AKS), Pancer (Forteca), Gryta (GKS J.), Matysek (Góra), Kołodziejczyk (Polonia), Frankowski (Jedność), Piszczek (AKS), Maroszek (Iskra), Dzierżęga (Polonia),
2 – Wesecki (GTS), Sadowski (GKS), Steleblak (GKS II), Szołtysek (Jedność), Wójcik (Góra), Krupa (Gwarek), Grzesik (Unia), Jakowenko (Rekord), K. Kowalski (Jedność), Brychlik (Iskra), Zdrzałek (Gwarek), Mościcki (GKS J.), Lekki (Iskra), Gad (Góra), Gurbisz (Góra), Szędzielarz (Góra), Sibouih (Jasienica), Sekuła (Wisła), Goncerz (GKS II), Zapotoczny (GKS II), Kruk (AKS), Pniewski (Unia), Gorzała (GKS J.), Furczyk (Góra), Czarnecki (AKS), Kuzak (GTS), Biel (Rekord), Procek (Polonia), Kopacz (GKS J.), Hutka (Jedność), Rodrigues (Góra)
1 – Bednarczyk (GTS), Kowalski (Gwarek), Gola (GTS), Kaźmierczak, Koćwin (AKS), Kobeszko (Polonia), Żur (Iskra), Jonkisz (MRKS), P. Natkaniec (GTS), Sikorski (Forteca), Pastuszka (Iskra), Mateja (Góra), Szałkowski (Unia), Pawlisz (Unia), Pacholski (GKS J.), Kędzierski (GKS II), Mrowiec (Forteca), Dyka (Gwarek), Gajo (GKS J.), Osmałek (Góral), Iwański (GTS), Niewiedział (Gwarek), Basik (Polonia), Klimek (Góral), Adam Maślorz (Iskra), Żemła (Iskra), Nikiel (Polonia), Gołuch (Góral), Stawicki (Jasienica), Pastuszak (Forteca), Drapała (Gwarek), Szymiczek (Polonia), Prusicki (Unia), Opala (GTS), Kuczok (Forteca), Warzecha (Góra), Stanek (Polonia), Pytlik (Unia), Kulczyk (Forteca), Adamczyk (Unia), Zamojda (Iskra), Grabiec(Polonia), Czyż (Wisła), Gala (Wisła), Żyła (Rekord), Kanik (Góra), Kocerba (GKS J.), Dębski (GKS II), Wiercioch (Jedność), Lokwenc (Jedność), Ucher (Forteca), Lubszczyk (Forteca), Juroszek (Wisła), Profic (Rekord), Suchowski (Wisła), Ciuberek (Unia), Łoboda (AKS), Rokowski (GTS)

juniorzy młodsi fortecy mistrzami jesieni

19 listopada, 2012 |


Juniorzy młodsi FORTECY ŚWIERKLANY po zwycięstwie we wczorajszym meczu na szczycie z GRANICĄ RUPTAWA 1-0(Bramka Michalik) zostali mistrzami jesienni Juniorów Młodszych w rozgrywkach podokręgu RYBNIK(rocznik 96 i młodsi)

Skład meczu: (w nawiasach rocznik)
Jakub Wita (96)- Dominik Nowak(96), Gracjan Brzózka(96), Grzegorz Mariusz (96), Chojecki Michał(96)-Patryk Wita(96){kapitan},Tomasz Michalik(97),Polok Bartłomiej(98), Sławomir Musiolik( 96)- Krzyształa Karol(96), Janowicz Krzysztof(99)
Rezerwowi: Oślislok Artur(98), Stefańczak Marek(98),Maciończyk Szymon(97), Blaut Mikołaj(97), Pawela Mateusz( 97), Sobik Bartosz(98)

Tabela Ligi Juniorów Młodszych ( po rundzie jesiennej – 13 kolejek)
1. Forteca Świerklany 37 punktów
2.Granica Ruptawa 34
3.Polonia Łaziska 31
4.Naprzód Rydułtowy 28
Nasz zespół broni mistrzostwa ligi juniorów wywalczonego w sezonach 2010/2011 oraz 2011/2012.

Treningi w okresie zimowym rocznika 2001-2003

Grupa I
Poniedziałek – 16:00 Sp Świerklany Górne
Wtorek – 16:00 Sp Świerklany Górne
Piątek – 16:00 Sp Świerklany Dolne

Grupa II
Poniedziałek – 16:00 Sp Świerklany Dolne
Czwartek – 15:45 Gimnazjum Świerklany

Wspólne zajęcia obu grup :
Wtorek – 19:00 Basen Połomia
Czwartek – 17:00 Aerobik Gimnazjum Świerklany

Bal sportowca – są jeszcze bilety

16 listopada, 2012 |

Informujemy, że zostało jeszcze kilka biletów na Bal Sportowca, który odbędzie się 24.11.2012 o godzinie 19:00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z P. Marcinem Piksa (tel. 604141602)

 

Przypominamy program balu:
19:00 rozpoczęcie balu
19:30 uroczysty obiad
20:00 przywitanie uczestników balu, ogłoszenie wyników głosowania na najlepszego zawodnika rundy jesiennej
20:30 poczęstunek, zabawa z DJ
2:00 zakończenie

nabór młodych piłkarzy

15 listopada, 2012 |

Zarząd LKS Forteca Świerklany prowadzi nabór rocznika 2004 i młodsi (2005, 2006). Treningi będą się odbywać w poniedziałki i piątki o godz. 16:00 na sali w Gimnazjum w Świerklanach Dolnych. Zajęcia poprowadzi trener I drużyny Pan Piotr Hauder.
Więcej Informacji pod numerem 608063740

porażka na zakończenie

14 listopada, 2012 |

7 : 2

Porażką 2:7 zakończyła się nasza wyprawa do Przyszowic. Mimo chęci osiągnięcia dobrego rezultatu i niezłej gry na początku spotkania, nasz zespół nie potrafił tego dnia dotrzymać kroku rozpędzonym rywalom. Zespołowi gospodarzy w tym dniu wychodziło „praktycznie wszystko”, a nasi piłkarze nie potrafili ich powstrzymać przed zdobywaniem kolejnych bramek. Warto odnotować w tym meczu debiut ligowy kolejnego naszego wychowanka 16-letniego Sławomira Musiolika.
Kończymy rundę jesienną na 9 miejscu z dorobkiem 20 pkt. Liczymy na dobrze przepracowaną przerwę zimową i udane występy w rundzie wiosennej.

Składy:
Bramki: Łobaczewski 13 – samobójcza, Szołtysek 33, Waniek 37, 73, Mnochy 58, 72, Hajok 85 – Wieczorek 17, 64.
Sędziował: Szczepańczyk (Bielsko-Biała)

JEDNOŚĆ:
Piechota – Zdral (68. Petzelt), Pastor, Hutka, Mnochy (85. Wiercioch), Szołtysek, Sosna, Kowalski, (75. Ciasto), Hajok, Waniek (80. Goczoł), Mandok.
Trener: Jakub Musioł.

FORTECA:
Łobaczewski – Szymura, Uliarczyk, Wrzask, Pucher, Musiolik (56. Zmuda), Sikorski (56. Kuczok), Pastuszak (60. Lubszczyk), Pancer, Kulczyk (46. Szypuła), Wieczorek.
Trener: Piotr Hauder

Żółte kartki:
Sikorski, Szołtysek – Wrzask

Czerwona kartka:
Wrzask (85, druga żółta)

KADRA NA MECZ Z JEDNOŚCIĄ PRZYSZOWICE

9 listopada, 2012 |

Lp Imię i Nazwisko
1. Mateusz Łobaczewski
2. Szymon Uliarczyk
3. Adam Ucher
4. Adam Wrzask
5. Michał Szymura
6. Tomasz Zmuda
7. Paweł Kulczyk
8. Piotr Pastuszak
9. Bartłomiej Sikorski
10. Kamil Pancer
11. Maciej Wieczorek
12. Dawid Ucher
13. Sławomir Musiolik
14. Karol Mrowiec
15. Daniel Lubszczyk
16. Karol Szypuła
17. Patryk Wita
18. Kamil Kuczok
UWAGA:WSZYSCY ZAWODNICY Z KADRY PIERWSZEGO ZESPOŁU JADĄ NA MECZ.

  • Facebook