Forteca Świerklany

IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

Podsumowanie sezonu 2010/2011.

2 lipca, 2011 |

W swoim pierwszym sezonie w Lidze Okręgowej nasza Forteca zajęła dobre 4 miejsce, lecz pozostaje lekki niedosyt, ponieważ 3 miejsce było na wyciągnięcie ręki.

Od początku Nowego Roku nasz zespół zabrał się ostro do pracy, aby poprawić 7 miejsce , które zajmowaliśmy po rundzie jesiennej. Dobre mecze z przeciwnikami z IV i III ligi prognozowały dobrą rundę naszej drużyny. Tak też było. W pierwszych siedmiu meczach rundy wiosennej nasz zespół nie poniósł porażki. Trzy remisy i cztery zwycięstwa dawały nam wtedy 3 miejsce, ale mieliśmy tyle samo punktów co LKS Krzyżanowice. Wydawało się że nasi zawodnicy pójdą za ciosem i wygrają kolejne mecze. Stało się jednak inaczej. Doszło jednak do dwóch niespodziewanych porażek naszego zespołu. Najpierw w Czyżowicach z tamtejszym Naprzodem 3-1, oraz tydzień później u siebie z Rymerem Rybnik 0-1.  Po tych dwóch porażkach nasz zespół się otrząsnął i pokonał u siebie Rafako Racibórz aż 4-1.

Głodni zwycięstwa i walczący o 3 miejsce nasi zawodnicy pojechali do Pszowa. Niestety wyprawa nie była owocna bo nas zespół przegrał z Górnikiem 2-0.

Następnym rywalem naszego zespołu był GKS 1962 Jastrzębie, które już jedną nogą był w IV lidze.

Nasz zespół mimo ambitnej walki przegrał to spotkanie 1-3,i wtedy już było jasne że GKS zagra w IV lidze.

W ostatnich trzech spotkaniach nasz zespół musiał zagrać najlepiej jak potrafi i zgarnąć komplet punktów aby zająć miejsce na „pudle”.  Po zwycięstwie z outsiderem z Szczejkowic aż 0-5 wydawało się że plan się powiedzie, niestety remis u siebie z Gorzycami skomplikował naszą sytuację w tabeli.

Jechaliśmy na ostatni mecz do Lubomi po 3 punkty, oraz z nadzieją że  Nędza urwie punkty Jejkowicom i zajmiemy 3 miejsce. Pierwsza część planu została wykonana w 100%, pokonaliśmy Silesię Lubomie 2-5, i czekaliśmy na wiadomości o wyniku Nędzy. Niestety Jejkowice pokonały Nędze i zajęliśmy ostatecznie 4 miejsce, tracąc punkt do Jejkowic.

Sezon możemy zaliczyć do udanych, lecz szkoda niektórych meczy, w których sami sobie zabieraliśmy punkty.

Nasz zespół w 30 meczach w Lidze Okręgowej zdobył 49 punktów, 14 razy wygrywając, 7 krotnie remisują i 9razy przegrywając. Zdobyliśmy 61bramek tracąc 44.

Więcej bramek zdobyły tylko zespoły GKS 1962 Jastrzębie oraz LKS Krzyżanowice, a „lepszą” obronę od nas miały LKS Nędza oraz GKS 1962 Jastrzębie.

Najlepszym strzelcem naszej ekipy został Maciej Wieczorek (9 bramek), tuż za nim byli Piotr Pastuszak (7 bramek), Szymon Uliarczykoraz Daniel Lubszczyk (6 bramek).

 

  • Facebook