Forteca Świerklany

IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

PRZEGRANA W ŻYWCU

27 maja, 2013 |

Nic nie może przecież wiecznie trwać… Po serii trzech zwycięstw piłkarze ze Świerklan musieli uznać wyższość przeciwnika. Po arcyemocjonującym spotkaniu w Żywcu przegrali z Czarnymi-Góralem 2:1.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, z lekkim wskazaniem na gości. Forteca grała mądrze i panowała nad wydarzeniami. Jedna z akcji zakończyła się dość szczęśliwym rzutem karnym – obrońca gospodarzy dotknął piłki w polu karnym. Pewnym wykonawcą okazał się Piotr Pastuszak. Na dodatek sędzie usunął jeszcze jednego z nerwowo protestujących piłkarzy z Żywca. Do przerwy więc mamy 0:1 dla Fortecy, która dodatkowo gra z przewagą jednego piłkarza.

Utrata bramki i zawodnika zamiast pogrążyć gospodarzy, wręcz dodała im skrzydeł. Od początku II połowy zaatakowali, a ich starania przyniosły efekt. Nieco „pomógł” także bramkarz Fortecy, który niezbyt pewnie podawał do partnera z pola. Gospodarze prezent wykorzystali i w 56 minucie było 1:1. Kolejna bramka padła 15 minut później, dając osłabionym Góralom prowadzenie.

Końcówka spotkania to prawdziwe widowisko. Z jednej strony zaciekłe ataki Fortecy (w pole karne wędrował nawet bramkarz), a z drugiej agresywna gra osłabionych gospodarzy, od 88 minuty grających w dziewiątkę (po drugiej żółtej kartce sędzia usunął kolejnego z piłkarzy), Wynik jednak nie uległ zmianie. Wygrała drużyna z Żywca, a także kibice, którzy zobaczyli bardzo ciekawe i pasjonujące spotkanie.

Czerwone kartki:
41′ Sebastian Klimek – za dwie żółte
88′ Krasny Jakub – za dwie żółte

Czarni-Góral: Byrtek Łukasz – Krasny Jakub, Klimek Sebastian, Studencki Marcin, Borak Bartłomiej – Byrtek Szymon, Gołuch Marek, Motyka Piotr (75′ Michulec Artur), Osmałek Marcin – Szymoński Grzegorz (89′ Stokłosa Konrad), Miodoński Przemysław
Forteca: Łobaczewski Mateusz – Sikorski Bartłomiej, Lubszczyk Daniel, Ucher Adam, Wrzask Adam(46Szypuła Karol) – Kuczok Kamil, Musiolik Sławomir, Pancer Kamil, Pastuszak Piotr – Gąsior Marek(70Mrowiec Karol), Wieczorek Maciej