Forteca Świerklany

IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

XIV KLOEJKA-WYJAZD DO ORNONTOWIC

30 października, 2013 |

Powoli runda jesienna rozgrywek IV ligi dobiega końca. W meczu XIV kolejki nasz zespół uda się do Ornontowic, gdzie w sobotę o godz. 13:30 rozegramy mecz z tamtejszym Gwarkiem.
Klub z Ornontowic został utworzony w 1985r., jest kontynuatorem drużyn Pogoń Ornontowice (1920) i LZS Ornontowice (1949). W IV lidze występuje od sezonu 2008/09 w barwach niebiesko-białych. W sezonie 2009/10 zajął 2 miejsce w tabeli IV ligi. W tym sezonie zespół ten z 25 pkt zajmuje 4 pozycję w tabeli.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

4:1

Po raz pierwszy nasz zespół poprowadzi pan KRZYSZTOF WIERZBICKI nowy trener naszej drużyny. Trener Wierzbicki jest wychowankiem Floty Świnoujście, który przeniósł się do Odry Wodzisław. Reprezentował także m.in.ROW Rybnik. Opiekun Fortecy jest trenerem II klasy z licencją PZPN A. W swojej przygodzie trenerskiej pracował między innymi w zespole Mamry Giżycko (awans do IV ligi) oraz w trzecioligowej Stali Kraśnik. Trener w przeszłości zdobył również mistrzostwo Polski juniorów z Odrą Wodzisław, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Odbył staż w szkockim Hibernian Edynburg. Naszym chłopcom i nowemu trenerowi życzymy dobrej współpracy i tak bardzo wyczekiwanych sukcesów!

Zarząd klubu pragnie również serdecznie podziękować za dotychczasową pracę i zaangażowanie Sławomirowi Paluchowi oraz życzyć dalszych sukcesów sportowych.

Gwarek Ornontowice – Forteca Świerklany 4:1 (2:1) koniec meczu

1:0 – Leszczyński 15 minuta, 2:0 – Kuczok-samobójcza 28 minuta, 2:1 – Kuczok 43 minuta, 3:1 – J. Zdrzałek 48 minuta, 4:1 – Botor 76 minuta-wolny

Sędziuje Robert Kowalczyk (Częstochowa). Widzów 100.

GWAREK: Nowak – Jurecki, Ferensztain, Tomecki, Szweda, Drapała, Metelski (60. Rajca), Botor (83. Boczar), Niewiedział, Leszczyński (78. Ludwig), J. Zdrzałek (88. Miczka). Trener Damian GALEJA.
FORTECA: Ucher – Lubszczyk, Uliarczyk, Basik (11. Kozik), Szypuła, Musiolik (66. Wita), Wróblewski (82. Sadowski), Kuczok, Pokorny, Zmuda (80. Mrowiec), Wieczorek. Trener Krzysztof WIERZBICKI.
Żółta kartka Niewiedział.

  • Facebook