Forteca Świerklany

IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

MECZE SPARINGOWE-SKRÓTY

22 lutego, 2014 |

W sobotnim sparingu zespół FORTECY przegrał u siebie z wiceliderem III-ligi Górnikiem Wesoła 2-3(1-1)..Bramki dla naszego zespołu zdobyli R.Wróblewski i P.Pastuszak a dla drużyny gości Smarzyński, Sarzała i Siwek.
Forteca Świerklany – Górnik Wesoła 2:3 (1:1)

1:0 – Wróblewski 20 minuta, 1:1 – Smarzyński 30 minuta, 2:1 – Pastuszak 55 minuta, 2:2 – Sarzała 65 minuta-głową, 2:3 – Siwek 75 minuta.

FORTECA: Kędzierski (Ucher, Huzarewicz) – Bochenek, Kuczok, Syposz, Sudoł- Mrowiec, Getler, Pastuszak, Musiolik – Robert Żbikowski, Wróblewski oraz Uliarczyk, Kozik, zypuła, Radosław Żbikowski, Zmuda, Wieczorek, Michalik. Trener Piotr HAUDER.

WESOŁA: Tomaszewski – testowany obrońca, Buchcik, Nawrocki, Tuleja – Siwek, Sarzała, Lesik, Stokłosa, Siwek – Smarzyński oraz Hendel, Haftkowski, Kocurek. Trener Sebastian GOLDA.

Wróblewski zakończył akcję po przejęciu piłki przez Pastuszaka i zagraniu Roberta Żbikowskiego, wykorzystując sytuację sam na sam. Smarzyński także w sytuacji sam na sam po zagraniu Siwka okazał się lepszy od bramkarza. Po przerwie po błędzie Buchcika Pastuszak strzelił lekko, ale zaskoczony Tomaszewski przepuścił piłkę do siatki. Sarzała wyrównał glówkując po rogu Stokłosy, a Siwek po zagrabiu Hendla uderzając z 20 metrów ustalił wynik.

A poniżej przedstawiamy skrót ze spotkania rozegranego wcześniej z drużyną Płomienia Połomia.

Forteca Świerklany – Płomień Połomia 3:0 (1:0)
bramki: Wróblewski 13′, Robert Żbikowski 74′, Radosław Żbikowski 77′